Cesty za dobrodružstvím

Vydejte se s námi poznávat krajinu, její minulost i přítomnost. Její živé i neživé obyvatele. Historii a znalosti, které byly téměř zapomenuty. Vydejte se do krajiny si hrát a přitom poznávat. Můžete vyrazit sami, ale stejně dobře s kamarády, přáteli, školou, rodinou, dětmi, zvířátky... Naše zábavně naučné trasy jsou zde pro každého.

Kam se vydat

Na Jindřichohradecko! Působíme v jihovýchodních Čechách, na rozhraní Jižních Čech a Vysočiny. Naše trasy naleznete od Českého Krumlova po Dačicko, ponejvíce ale mezi Třeboní a Kunžakem Krajina jihovýchodních Čech je pestrá. Opomenuta těžkým průmyslem, na jihu téměř 40 let zčásti nepřístupná kvůli hraničnímu pásmu, zvedající se od rovinaté Třeboňské pánve až k Českomoravské vrchovině. Půjdete-li v našich stopách a budete se dívat nejen očima, ale také srdcem, budete-li krajině naslouchat, objevíte nejen krásná zákoutí, ale možná také uslyšíte, jak k vám krajina kolem vás promlouvá.

Co potřebujete

Naše trasy nejsou na výbavu nijak náročné. Jelikož jsou zapojeny do systému geocachingu, budete potřebovat standardní vybavení na geocaching, tzn. především vhodný GPS přístroj, neuškodí ani turistická mapa. Samozřejmě chuť poznávat. A alespoň trocha hravosti. Zbytek se již může lišit u jednotlivých tras. Podrobnosti vám po rozkliknutí nabídne levé menu.

Vzhůru na zážitek

Více vám již nyní neprozradíme. Věříme však, že si k nám najdete cestu a že si užiteje námi připravené rekreační, zábavně-poznávací putování krajinou. Bude-li se vám líbit a něco si uvnitř sebe z putování odnesete, bude to pro nás tím největším oceněním.


Občanské sdružení pro podporu jezdecké turistiky - Jindřichův Hradec