Vítejte!

Musíme jít po stopách, protože v nich člověk nabere sílu. Bez nich nejsme nic.
(Carlos Castaneda, "Učení dona Juana")

Stopy našich předků můžeme hledat všude kolem nás. Některé zmizely jako kruhy na vodě, jiné jsou doslova vytesány do kamene a přetrvají věky. Je na nás, abychom v těchto stopách pokračovali k místům, kde se naše cesty spojí. Takovým místem setkání měla být i Zemská výstava 2013.

Zveme vás na putování podél česko-rakouských hranic, putování spojené se vzpomínáním na ty, kteří zde v průběhu staletí zanechali své stopy.

Tento soubor navzájem propojených geotras je věnován Zemské výstavě Jižní Čechy - Horní Rakousko, jež se konala v roce 2013, a která nabídla neobvyklý přehled o podobnostech a rozdílech v kulturních, hospodářských a sociálních vztazích mezi Horním Rakouskem a Jižními Čechami. Věnován je však také lidem, kteří v tomto téměř zapomenutém koutu na pomezí Čech a Rakouska prožili své životy. V neposlední řadě chceme tímto přispět k bourání umělých hranic, které jsme si mezi sebou kdysi vystavěli (ať již v terénu, nebo a předeším ve své mysli) a občas stavíme dodnes.

Mapa

» Informace, pokyny a listing naleznete na www.geocaching.com pod názvy "Dávné stopy, nové cesty: Jižní Čechy", číslo "GC4R07F" a "Dávné stopy, nové cesty: Horní Rakousko", číslo "GC4R08T".


Jak se vydat na cestu

Co potřebujete, abyste mohli putovat v dávných stopách? Standardní vybavení: prostředky pro navigaci v terénu, turistickou mapu oblasti, psací potřeby a především dobrou náladu a chuť něco se dozvědět a někam se podívat. Jelikož je celá série zaměřena na historii krajiny a lidí příhraničí, s poukazem na uměle rozdělenou krajinu, prosíme, abyste do krabiček umisťovali věci s tím související. Děkujeme.

Poslední aktualizace: 18. 10. 2013