Amaliendorf - Aalfang

Počátek obce Amaliendorf - Aalfang je datován do roku 1799, osídlení celého místa je však mnohem starší. Jméno je odvozeno od arcivévodkyně Amalie von Österreich (1746-1804), dcery císařovny Marie Terezie, která byla provdána za Ferdinanda, vévodu Parmského. Místo jejího posledního odpočinku se nachází v chrámu svatého Víta v Praze.

Při vstupu do lesa je vhodné se za prvními dvěma kameny zastavit u stromu, kde se vyskytuje astrální bytost - strážkyně lokality.

» Wackelstein (viklan)
Známý rakouský viklan se nachází ve Schremském lese (Schremser Wald), je vysoký 3,5 m, dosahuje délky pěti metrů a váží 105 tun. Přesto ho poměrně snadno můžeme uvést do pohybu. Viklan je součástí rozsáhlého komplexu bizarně formovaných skupin balvanů, které se nacházejí v jeho okolí. Přírodní památkou byl vyhlášen již v roce 1927.
Lidé si zde odnepaměti léčili "ústřel zad" tím, že 105tunový kámen rozhýbali svými zády. Měření ukázalo, že zmíněný viklan leží na zlomové čáře a je se všemi ostatními kameny v okolí propojený energetickou kruhovou zónou. Podle pověsti má viklan nejsilnější léčebný účinek za dorůstajícího měsíce. To prý má na svědomí čert, který spěchal za prchající hříšnou duší a zakopl o kámen, až mu luplo v kříži. Rozhoupaný balvan prý zdržel čerta až do novolunní a duše se zachránila.

» Okolní kameny
Kousek před viklanem leží velký, plochý Discokámen, jehož energie vyvolává pocit jako na vlnách - jemný houpavý pohyb doslova vybízí do tance. Zajímavé je také místo, kde je malý starý lom. Je zde cítit energie přírodních bytostí spojených s kameny, připomínajících svou kvalitou trolly ze severských zemí. Zde je bohužel víc než jinde cítit poškození lokality lidskou činností, a to fyzicky i energeticky. Není proto divu, že jsou zdejší bytosti vůči lidem podezřívavé a rozzlobené. Snad by pomohlo obnovení dálkových energetických linií (ley-lines), které by mohly navýšit energii zdravých kamenů, které ještě v lokalitě zbyly.

Amaliendorf Amaliendorf Amaliendorf Amaliendorf

GPS: N 48°49'41.412" E 15°4'52.932"

Poslední aktualizace:  září 2010