Heidenreichstein

Klidné městečko s bohatou historií leží šestnáct kilometrů od hraničního přechodu u Nové Bystřice. Jeho dominantou je nejlépe zachovaný vodní hrad na území Dolního Rakouska a náměstí s kostelem, pranýřem a sloupem Nejsvětější trojice. V okolí města stojí za návštěvu chráněné rašeliniště Heidenreichsteiner Moor a přírodní park Gemeindeau (Obecní luh) se známým rakouským viklanem.

» Hängender Stein
Kamenné seskupení leží v oblasti přírodní rezervace Gemeindeau. Ve výklenku pod převisem viklanu je dobře vnímatelná vertikální energetická linie. Při meditaci můžeme cítit silný "tah do kamene". Vědomí viklanu pracuje s myšlenkami a dokáže velmi dobře "vyčistit hlavu". Na rozdíl od místa na horní plošině za viklanem se odtud lze bez problémů vrátit do reality.
Na okraji nedalekého lesního močálu můžeme vnímat energií bytostí, označovaných jako bludičky.

» Ženský kámen
Pár metrů od viklanu se nachází výrazný, léčivý balvan, který jsme nazvali Ženský kámen. Stačí se na něj položit a vnímat, jak pracuje, pulsuje a "dýchá" spolu s rytmem vašeho těla.

Za návštěvu stojí celý přírodní park u Heidenreichsteinu. Zajímavě pojaté informační cedulky přibližují návštěvníkům jednotlivá místa či stromy.

Heidenreichstein Heidenreichstein Heidenreichstein Heidenreichstein

Poblíž nedaleké obce Altmanns najdeme také zajímavé seskupení dříve Čertových kamenů, dnes věnované skladateli Franzi Geyerovi.

GPS: N 48°51'17.208" E 15°8'41.100"

Poslední aktualizace:  září 2010