Místa v krajině

Rozlehlé louky, hluboké lesy, tichá a voňavá rašeliniště, kultovní místa z pohanských dob, která dosud vyzařují magickou sílu, obětní kameny zasvěcené tajemným rituálům, středověké hrady, kláštery a zámky plné přepychu; to vše je krajina severního Waldviertelu a navazujícího českého příhraničí. Je to kraj tajemného kouzla, mystiky a poezie.

Zveme vás na putování touto krajinou se zastávkami na energeticky významných místech. Tajemství této oblasti je ukryto v hluboce zbrázděných kamenech, opředených bájemi a doprovázených historickými nálezy, které svědčí o dávném využívání těchto míst. Najdeme tu zdroje dobré i negativní energie, léčivé kameny, tajemná a zádumčivá místa v lesích. Místa, vybízející k zastavení a zamyšlení.

Až s námi, byť virtuálně, jednotlivá místa navštívíte, možná se začnete dívat na krajinu kolem sebe jinýma očima. Možná vás zláká osobně navštívit svět tajemných kamenů a příběhů, které ani železná opona nedokázala rozdělit. Je přitom jedno, vydáte-li se na českou, nebo na rakouskou stranu hranice. Krajina k vám bude promlouvat stejným jazykem, jako jeden celek. A vaše srdce porozumí.

Poznámka: místa v krajině se mohou měnit. Měnit se může také vyzařování či funkce různých míst. A také na jednotlivé osoby může místo působit jinak. U každé lokality máme tedy uvedeno poslední datum jejího zkoumání a to, jak působila na nás a jak se domníváme, že působí na krajinu a na člověka.