Nad Stálkovským lesem

Příjemné, ale nenápadné místo v borovém lesíku, kde se kříží silnice vedoucí z Peníkova do Stálkova se silnicí Vlastkovec - Stoječín. U rozcestí je rybník a malý úsek silnice kopíruje také Graselova stezka.

» Kameny u rozcestí
Spouštěcí kámen plochého tvaru leží těsně u silnice, za cedulí s mapou cyklostezek. V místě, kde není mech, vyvolává hrubá krystalická struktura kamene pocit tepla v nohou. Prostřední kámen meditujícího přitahuje k sobě, ale pouze za účelem relaxace a uvolnění. Velký oblý kámen při obsazení vibruje, je zde cítit chvějivé naplnění těla energií. Umožňuje napojení na přírodní energii zdejšího borového lesa, komunikaci se stromovou dévou a prožitek "tance s borovicemi".

» Vodník
Pokud se postavíme na plochý kámen u břízy za silnicí, odkud je vidět na hladinu rybníka, můžeme v rákosovém porostu vnímat přítomnost elementární bytosti, popisované jako "vodník".

» Portálový menhir
Zhruba 150 cm vysoký kámen se nachází v ohbí silnice vedoucí do Peníkova, kde u polní cesty stojí litinový křížek. V jeho blízkosti je umístěný dřevěný stůl a lavička. Na přítomnost silného energetického záření upozorňují i zdvojené kmeny zdejších stromů. Přestože se menhir nenachází na původním místě, energeticky je stále aktivní. Musíme však počítat s tím, že za běžných okolností je portálová funkce kamene blokována. Požádat ho můžeme přiložením rukou na jeho vrcholovou část a prosbou. Pokud vás kámen pustí ke svému srdci, můžete si jeho portál bez obav vyzkoušet. Informace mohou přicházet v podobě obrazů či pocitů. Samozřejmě, nemusí být vždy jenom příjemné...

Stálkovský les Stálkovský les Stálkovský les Stálkovský les

Někdy se můžeme setkat i se zajímavou lidovou tvořivostí. Tak se tomu stalo i u tohoto portálového menhiru, u kterého jsme pár měsíců po naší návštěvě objevili dveře od trezoru. Někdo je o kámen opřel tak šikovně, že vypadají jako skutečný vstup do kamene. Podobné aktivity bychom ale doporučovali vždy konzultovat s daným místem, v tomto případě přímo s kamenem.

GPS: 49°2'44.372"N, 15°18'14.647"E

Poslední aktualizace:  září 2010